Hugo Svensson

Nya Produkter

2012-05-16 09:44 av Hugo Svensson

Jag fick lite nya produkter från FightLine när jag och Alex var i Västerås.
Ett 3komponenters protein med långsam upptagning, Ska intas som mellis eller som jag gör på kvällen innan sängdags. Smaken är Choklad/Banan och chokladen är dominerande. Blandar den med mjölk och den blir precis som en choklad milkshake. Det andra är ett Kreatin som till motsats mot de gamla kreatinet som fanns för några år sedan tas endast en gång per dag. Morgonen är en bra tidpunkt då du blandar med ca 3dl vatten och får i dig lite extra vätska tidigt på morgonen innan man börjar bälja Kaffe :) Smaken är fräsh citron och den blandas ut i vattnet till 100% Smakar som den gamla hederliga drickan "Plus" om ni kommer ihåg den (Gul burk)

  • Skriv en kommentar




    Ditt namn



    Nedanstående fråga hjälper oss att hålla spam borta från sidan.

    Vad blir femtio plus noll? Skriv svaret i siffror:


    Skicka kommentar

Här i BODYs bloggar ansvarar medlemmarna själva för vad de skriver. Här gäller inte det utgivaransvar som finns på Body.se. Läs våra regler.

Hugo Svensson

Hugo Svensson

Några rader om mig: Jag är en kille på 34år som bor i Täby. Jag har en son på 9år och en underbar fästmö som heter Emma-Lee. jag arbetar som teknisk säljare på ett företag i Solna och jag trivs bra med mitt jobb.
Jag har tränat styrketräning sedan gymnasiet och har även boxats i min ungdom. Spelade Amerikansk fotboll på elitnivå fram till 2008 men la skydden på hyllan då tiden inte räckte till. Är en av 4 utvalda killar till Talangjakten 2012 med målet att stå på Luciapokalen i december i år. Hoppas ni följer med på min resa mot målet till toppform.

Senaste inlägg


Det finns många tunga skäl att prenumerera

BODY är tidningen för dig som vill träna lite hårdare, lite bättre och lite mer seriöst.
Vi lär dig hur du snabbt och effektivt kan skaffa dig din drömfysik och behålla den.

Varje månad i BODY

  • De bästa styrketräningstipsen
  • Nyheter från hela världen
  • Forskning om träning och kost
  • Frågor & svar
  • Tävlingar
  • Personporträtt med de som har lyckats
  • Kostråden för mer muskler och mindre fett
  • Skvaller från fitness- och bodybuildingvärlden
  • BODY 347, juni 2013

  • BODY 346, maj 2013

  • BODY 345, april 2013

  • BODY 344, mars 2013

  • BODY 343, februari 2013

  • BODY 342, januari 2013

  • BODY 341, december 2012