Detta är högst preliminära startlistor som vid varje avhopp kommer att ändras för att få så jämnt antal tävlande i varje klass på tävlingsdagen. Tänk på att detta innebär att den klass du står anmäld i nu kanske inte är den klass du kommer att tävla i på tävlingsdagen!

Med vänlig hälsning

Alströmerpokalen

WP
1. Therese Ryd Alströmer BBFF Alingsås
2. Lucinda Danielsson Team Palmell Hägersten
3. Elizabeth Ramirez Team Fitnessbutiken Lidköping
4. Martina Andersson Ren Styrka av Mollstedt Floby
5. Anna Johansson Fitness by Sweden Vetlanda
6. Sandra Brandqvist Team Gym22 Axvall
7. Ann-Sofie Byberg Alströmer BBFF Alingsås
8. Catharina Träff Team Body Nutrition Jönköping
9. Pernilla Månpihl Alströmer BBFF Alingsås
10.Sandra Sundberg Team Muscle.se Linköping
11.Camilla Nilsson Alströmer BBFF Alingsås
12.Jenny Karslsson Lessebo Styrkeklubb Lessebo

CBB/BB Junior
Kort
13. Douglas Köhler Team Ironhouse Trollhättan
14. Andreas Johansson Team Power Eskilstuna
15. Dennis Johansson Team Gymgrossisten Butik Göteborg
16. Adham Saleh Team Power Eskilstuna
17. Filip Jovanovic Nordic Shape Sollentuna
18. Emil Malmsten Team Fitnessguru Stockholm
19. Amid Nori Alströmer BBFF Alingsås
20. Konrad Krzak Team Shape By Sharam Alingsås
21. Miika Tikkanen Fearless Fitness Malmö
22. Fredrik Petersen Alströmer BBFF Alingsås

Lång
23. Albin Mattsson TC Strong by Sweden Lidköping
24. Erik Salonen Team Krafta Grödinge
25. Marcus Licke RARE Stockholm
26. Fredrik Larsson Edererathletes Solna
27. Jonas Tägt Alströmer BBFF Alingsås
28. Johannes André Edererathletes Solna
29. Robin Mattsson Nordiskt Kosttillskott Sundsvall
30. Felix Olofsson Alströmer BBFF Alingsås
31. Marcus Fridén Edererathletes Solna

CBB/BB Senior
Kort
32. Sebastian Bergsten Edererathletes Solna
33. Joakim Hedsjö Team Fitnessbutiken Lidköping
34. Kostas Magakis Edererathletes Solna
35. Ali Torkniman Team Better Version Jönköping
36. Saman Naderi MM Sports Team Västra Frölunda
37. Amadeus Ullenius Team Body Nutrition Jönköping
38. Claes Lundin Team Ironworks Gym Sundsvall
39. Simon Wendt Alströmer BBFF Alingsås
40. Adrian Filote Alströmer BBFF Alingsås
41. Nicklas Apelgren Team Power Eskilstuna
42. Degaull Nwadinkpa Alströmer BBFF Alingsås
43. Jimmy Andersson MM Sports Team Västra Frölunda

Mellan
44. Viktor Zakariasson Alströmer BBFF Alingsås
45. Perry Johansson Team Proteinexperten Norrköping
46. Tonny vanHouten Team JF Athletes Malmö
47. Kenneth Porsen Nordic Shape Sollentuna
48. Frederik Denkvist Team Power Eskilstuna
49. Peter Kalander Exhale Gym Göteborg
50. Mattias Hultberg Team Proteinexperten Norrköping
51. Joakim Mattsson Nordic Shape Sollentuna
52. David Oskarsson Lessebo Styrkeklubb Lessebo
53. Bengt Persson Alströmer BBFF Alingsås
54. Chris Swed Nordic Shape Sollentuna
55. Magnus Stenberg Team Gumse Gym Sollentuna

Lång
56. David Sundqvist Exhale Gym Göteborg
57. David Losell Landskrona KraftsportKlubb Landskrona
58. Attila Kiss Team ShapesGym Linköping
59. Dennis Holmqvist Edererathletes Solna
60. Anton Holmberg Alströmer BBFF Alingsås
61. Anders Hillerborn Alströmer BBFF Alingsås
62. Stefan Ling Team Back2Basic Halmstad
63. Kristoffer Blom Team Fitnessbutiken Lidköping
64. Jacob Bergfiedt Team Body Nutrition Jönköping
65. Niklas Malmborg Alströmer BBFF Alingsås
66. Alfred Nilsson Team Gymgrossisten Butik Göteborg
67. Jacob Papinniemi Exhale Gym Göteborg

BF
Kort
68. Johanna Widlundh Växer Gym Kalmar
69. Therese Hultberg Team FitnessButiken Borås
70. Sofia Risku MM Sports Team Västra Frölunda
71. Sabina Berg Team JF Athletes Malmö
72. Camilla Johansson Alströmer BBFF Alingsås
73. Sofie Nilsson Team Forever Fit by Better Bodies Stockholm
74. Patricia Linder RARE Stockholm
75. Sofia Forsberg Team Ironsport Västerås
76. Jeanette Karbelius Alströmer BBFF Alingsås
77. Emmy Bergh Nordiskt Kosttillskott Sundsvall

Mellan
78. Therese Sandin TC Strong by Sweden Lidköping
79. Hanna Henriksson Team Krafta Grödinge
80. Lina Johansson TC Strong by Sweden Lidköping
81. Sarah Högquist Växer Gym Kalmar
82. Malin Rundin Alströmer BBFF Alingsås
83. Jenny Burman Karlsson Team Träningsproffsen Halmstad
84. Trixie Lundgren Alströmer BBFF Alingsås
85. Helena Södergren TC Strong by Sweden Lidköping
86. Sanna Sund Team Fairing Gym Järfälla

Lång
87. Elin Eborn Team Ironhouse Trollhättan
88. Sofia Svensson Fitness by Sweden Vetlanda
89. Erica Sattler Team Fitness Höllviken
90. Malin Hedfors MM Sports Team Västra Frölunda
91. Michaela Nordgren Team Gumse Gym Sollentuna
92. Kajsa Dahl Team Träningsproffsen Halmstad
93. Maria Ljunggren Tillskottet Borlänge
94. Desireé Larsson Dahlberg Team Tillskottsbolaget Halmstad
95. Kristina Sjövall Alströmer BBFF Alingsås

MP Junior
Kort
96. Niklas Tieu Alströmer BBFF Alingsås
97. Khalid Saeed Team ShapesGym Linköping
98. Hannes Hammar Team Muskelbygget Vimmerby
99. Omar Adnan Alströmer BBFF Alingsås
100. Josef Balevasi MM Sports Team Västra Frölunda
101. Mathias Norén Team Gymgrossisten Butik Göteborg
102. Martin Kuusela Alströmer BBFF Alingsås
103. Sonny Eriksson TC Strong by Sweden Lidköping
104. Henric Ramåker Exhale Gym Göteborg
105. Ahmed Mohammed Team Shape By Sharam Alingsås
106. Sebastian Wikström Alströmer BBFF Alingsås
107. Marcus Udd Team Gymgrossisten Butik Göteborg

Lång
108. Kevin Hovdegård  Växer Gym Kalmar
109. Arber Januzi Team Shape By Sharam Alingsås
110. Glenn Wadlin Alströmer BBFF Alingsås
111. John Lindén Team Fitnessguru Stockholm
112. Simon Månsson Team Fitnessguru Stockholm
113. Jim Bengtsson Alströmer BBFF Alingsås
114. Martin Örgård  Team Svenskt Kosttillskott Järfälla
115. Carl Gustaf Lönn MM Sports Team Västra Frölunda
116. John Hansson Exhale Gym Göteborg
117. Vedran Blazevic Team Shape By Sharam Alingsås
118. Robert Cret Team Gymkostbutiken Köping
119. Andreas Wibäck Alströmer BBFF Alingsås

MP Senior
Kort
120. Tobias H Jonasson Fitness by Sweden Vetlanda
121. Reza Arabgoeini Team Shape By Sharam Alingsås
122. Patrik Ferragamo Alströmer BBFF Alingsås
123. Mattias Axelsson Växer Gym Kalmar
124. Jimmy Tieu Alströmer BBFF Alingsås
125. Patrik Hellgren MM Sports Team Västra Frölunda
126. Fredrik Lundin Hammer Team Hässleholm
127. Markus Hansson Team Mix&Eat Malmö
128. Biken Lam Team FitnessButiken Borås
129. Henrik Torgersson Team SNS Biotech Eskilstuna
130. Mathias Wärnström Alströmer BBFF Alingsås
131. Jonas Gullstrand Team Body Nutrition Jönköping

Mellan
132. Daniel Silfver Team Gymkostbutiken Köping
133. Tuomas Viitala Team Ironhouse Trollhättan
134. Robert Silva MM Sports Team Västra Frölunda
135. Adam Olsson Team Tillskottsbolaget Halmstad
136. David Mirzajani Alströmer BBFF Alingsås
137. Hans Rehn Team Shape By Sharam Alingsås
138. Sven-Martin Johnsson Alströmer BBFF Alingsås
139. Emil Carlsson Team Träningsproffsen Halmstad
140. Adam Kallenberg MM Sports Team Västra Frölunda
141. Peter Van Acker Alströmer BBFF Alingsås
142. Peter Branzell Alströmer BBFF Alingsås
143. Alexander Svensson Team Shape By Sharam Alingsås

Lång
144. Mattias Nilsson Team Shape By Sharam Alingsås
145. Johannes Ahl Alströmer BBFF Alingsås
146. Oskar Callin Haningehälsostudio Jordbro
147. Jacob Fredriksson Exhale Gym Göteborg
148. Ermin Husic Alströmer BBFF Alingsås
149. Johannes Cardell Team Krafta Grödinge
150. Oscar Rignell Team JHV Lidköping
151. Joakim Johansson TC Strong by Sweden
152. Daniel Wallin MM Sports Team Västra Frölunda
153. Johan Sponn Hammer Team Hässleholm
154. Henrik Maråker Alströmer BBFF Alingsås
155. Ola Johansson Alströmer BBFF Alingsås

Bikini Junior
Kort
156. Therese Ranch MM Sports Team Västra Frölunda
157. Sandra Rosell Team Body Nutrition Jönköping
158. Julia Gustafsson Alströmer BBFF Alingsås
159. Julia Lennevi Team Gymgrossisten Butik Göteborg
160. Ellinor Almer TC Strong by Sweden Lidköping
161. Hanna Bergenstråhle Alströmer BBFF Alingsås
162. Emmelie Fallberg Edererathletes Solna
163. Isabella Fagerlund Växer Gym Kalmar
164. Rebecca Flores Team JF Athletes Malmö
165. Susanna Claesson Team Fitnessguru Stockholm
166. Moa Salo Team Shape By Sharam Alingsås
167. Alicia Edlund MM Sports Team Västra Frölunda

Lång
168. Paulina Hermansson One Day Crew Göteborg
169. Elin Andersson Team Fitnessguru Stockholm
170. Johanna Johansson Alströmer BBFF Alingsås
171. Nathalie Edlund Sports Club Halmstad
172. Amanda Edman Team Svenskt Kosttillskott Järfälla
173. Sara Gacic Växer Gym Kalmar
174. Helena Tärnlund Alströmer BBFF Alingsås
175. Jennie Rodhe Team Power Eskilstuna
176. Tove Ejdfors Team Shape By Sharam Alingsås
177. Emmy Rönning Alströmer BBFF Alingsås
178. Karin Hoof Alströmer BBFF Alingsås

Bikini Senior
Kort
179. Nadia Azzam Team JF Athletes Malmö
180. Linda Graveleij Alströmer BBFF Alingsås
181. Barbara Boulos Alströmer BBFF Alingsås
182. Isabelle Grönroos Team GM Nutrition Åkersberga
183. Amanda Georgsson Växer Gym Kalmar
184. Nathalie Najem Team Chamoun Tranås
185. Martina Gramkou-Witt TC Strong by Sweden Lidköping
186. Kim Kindh Team Gym22 Axvall
187. Jenny Romare Team Fitnessguru Stockholm
188. Isabella Karlsson Team Diamond Fitness Vaggeryd
189. Sabina Ståhl Team Power Eskilstuna
190. Kathleen Olsson TC Strong by Sweden Lidköping

Mellan-
191. Sophia Söderholm Team Hälsostudion Gävle
192. Sara Säwar Franzén Team Proteinexperten Norrköping
193. Malin johansson MM Sports Team Västra Frölunda
194. Moa Pahikka-aho Alströmer BBFF Alingsås
195. Kristin Liljesand MM Sports Team Västra Frölunda
196. Madelene Palmevik Gavelo Top Team Karlstad
197. Sanna Lybeck Team GM Nutrition Åkersberga
198. Jenny Eriksson MM Sports Team Västra Frölunda
199. Linnea Jönsson Team Gymmet Luleå
200. Nathalie Carlbrant Team Proteinexperten Norrköping
201. Ouliana Åhlfeldt Team Fitnessguru Stockholm
202. Linda Wennström Alströmer BBFF Alingsås

Mellan+
203. Marie Lindberg Team Ironworks Gym Sundsvall
204. Erica Ahnberg Team Gymmet Luleå
205. Sara Thorné Team Shape By Sharam Alingsås
206. Annelie Övermark Team Proteinexperten Norrköping
207. Lena Hällström Team JF Athletes Malmö
208. Linn Jönsson Team Träningsproffsen Halmstad
209. Lina Kristina Åström Alströmer BBFF Alingsås
210. Linda Kristiansson Åström Ren Styrka av Mollstedt Floby
211. Janina Näslund Nordiskt Kosttillskott Sundsvall
212. Sandra Nilsson Team JF Athletes Malmö
213. Julia Brinkman Team Proteinexperten Norrköping
214. Lisette Bödtker Team Diamond Fitness Vaggeryd

Lång
215. Anna Dalqvist Alströmer BBFF Alingsås
216. Susanne Johansson MM Sports Team Västra Frölunda
217. Jenny Andersson Team Muscle.se Linköping
218. Jenny Säfström Alströmer BBFF Alingsås
219. Maria Linnartsson Delta Gym Stockholm
220. Petra Reini MM Sports Team Västra Frölunda
221. Veronica Strömberg Team Stay-Fit Arvidsjaur
222. Theresia Vörös Team Krafta Grödinge
223. Helena Johansson TC Strong by Sweden Lidköping
224. Malin Lundblom Team KroppsBygget Kungälv
225. Sofia Qvarnström Team Shape By Sharam Alingsås
226. Stina Karlgren Edererathletes Solna